HPE DL380 Gen10 Intel Xeon-Gold 6152 (2.1GHz/22-core/140W) Processor Kit 826886-B21 874730-001
In Stock
SKU: 826886-B21 874730-001
Delivery: Free shipping worldwide on all orders.
Condition: Refurbished.
Warranty: Three year warranty and remote support included.
Returns: 30 day no quibble returns.
View the refurbished HPE DL380 Gen10 Intel Xeon-Gold 6152 (2.1GHz/22-core/140W) Processor Kit 826886-B21 874730-001 quickspecs here
This refurbished processor kit includes the following:
  • 1 x Processor
  • 2 x Fans
  • 1 x High Performance Heatsink
Specifications
  • Category: Proliant Processor
  • Sub-Category: Intel Xeon
  • Generation: G10
  • Products ID: 490793
  • Product Type: Processor
  • Processor Type: Intel Xeon
  • Processor Core: Docosa-Core
  • Clock Speed: 3.0GHz
  • L3 Cache: 30.25MB
  • Thermal Design Power: 140W
Products specifications
Attribute name Attribute value
CPU Series Intel Xeon Gold Processors
CPU Brand HPE CPU Kits
TDP 140W
CPU Cores 22
Base Clock Speed 2.1GHz